Anasayfa Hizmetler Referanslar Foto Galeri İletişim

ÇATI YALITIMI
 

 

Çatı Sistemleri / Mebran Çatı
Plastomerik bitüm modifikasyonunda kullanılan App Polimer katkılı bitümden üretilmiş olan Polibit serisi membranlar, sıcak, ılıman ve orta soğuk iklimlerdeki üstün performanslarıyla yaygın kullanılan su membranlarıdır. Polibit serisi ürünler; 2, 3 ve 4 mm kalınlıkta, polyester keçe ya da cam tülü taşıyıcılı çift tarafı polietilen folyo ya da üst yüzeyi mineral kaplıdır.

        


YAPILARDA SU YALITIMININ ÖNEMİ
Yapının su etkilerine karşı korunması, içinde yaşayanlara sağlıklı ve konforlu bir ortam sunarken, yapının ömrünün de uzamasını sağlar.

Su yalıtımı, betonarme yapılarda betonun içine su girmesini ve donatı korozyonunu önler. Yapı içinde kullanılan her türlü yapı malzemesini (sıva, boya, parke, vs.) suya ve neme karşı korur.

İyi bir su yalıtım malzemesinde ne gibi özellikler aranmalıdır?

• Uzun ömürlü olmalıdır. 

• Uygulaması kolay ve hızlı olmalıdır. 

• Süreklilik arz etmeli ve kalınlığı kesitin her noktasında aynı olmalıdır. 

• Kimyasallardan etkilenmemelidir. 

• UV ışınlarından etkilenmemelidir.
• Esnek ve dayanıklı olmalıdır. 

• Hem uygulama sırasında hem de kullanım boyunca çevreye ve canlılara zarar vermemelidir. 
 su yalıtım membranlarının ortak özellikleri:

• Her iklim koşuluna göre tasarlanmış ürünler mevcuttur. 

• Farklı yüklere maruz kalacak bölümler için farklı mukavemet ve esneklikte ürünler bulunmaktadır. 

• Köprü viyadük gibi yapılara uygun membranlar olduğu gibi, bahçe teraslar için özel olarak geliştirilmiş bitki köklerine dayanıklı ürünler de mevcuttur.
• Membran uygulamaları, ürün cinsine göre şalümo ve/veya sıcak asfalt uygulamalıdır. Plastomerik bitüm modifikasyonunda kullanılan App Polimer katkılı bitümden üretilmiş olan Polibit serisi membranlar, sıcak, ılıman ve orta soğuk iklimlerdeki üstün performanslarıyla yaygın kullanılan su membranlarıdır. Polibit serisi ürünler; 2, 3 ve 4 mm kalınlıkta, polyester keçe ya da cam tülü taşıyıcılı çift tarafı polietilen folyo ya da üst yüzeyi mineral kaplıdır.


UYGULAMA ESASLARI
Rulolar dik konumda taşınmalı ve depolanmalıdır. Soğuk havalarda kullanılacak malzemelerin, uygulama yapılmadan 24 saat önce normal oda sıcaklığında muhafazaya alınmaları, işçiliğin kolay ve sağlıklı olması bakımından tercih edilmelidir. +5°C'dan daha soğuk şartlarda uygulama yapılmamalıdır. Düz veya % 5'e kadar eğimli çatıların su yalıtımında iki kat Bituline kullanılması, alt kat Bituline'lerin cam tülü, ikinci katın polyester donatılı olması uygundur.
Membran tipinin ve kalınlığının seçiminde, yapının, kullanım biçiminin özelliklerine ve iklim şartlarına göre hareket edilir. Membranın yapışacağı zeminin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmeli, iyi bir tutuculuk sağlanması için, zemine bir kat Bituline Astar sürülmelidir. Tam yapıştırma sisteminde, üstteki membranın zemine veya alt membrana değdiği tüm yüzeye şalumo ile eritme kaynağı uygulanır.
Bituline ruloları enden ve boydan 10 cm bindirilmelidir. Mineral kaplı membranların boyuna bindirmelerinde, granüller iyice kazınmalı, şalumo ile ısıtılarak membrana gömülmeli ve bini boyu 15 cm olmalıdır. Membran sıraları, tüm katlarda eğim doğrultusuna dik yönde oluşturulmalı, sıralar arasında şaşırtma uygulanarak, ek yerlerinin olabildiğince kesişmemesine ve üst üste gelmemesine dikkat edilmelidir.

Shingle Çatı
Shingle Nedir?
Ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar kullanılır. Ancak bu malzemelerin neden olduğu sorunlar halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Asfalt kiremit “shingle” size karşılaştığınız bu sorunların hiçbirini yaşatmaz. Kırılmama özelliği sayesinde bina ömrü boyunca çatınızı ve evinizi korumaya devam eder. Aşağıdaki noktalar shingle’ın neden dünyanın en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
Çarpıcı görüntü, kalıcı güzellik;
Shingle çatı kaplamaları çatı kaplama işinde sanatsal bir devrime yol açmıştır. Geniş model ve renk seçeneği tam da sizin hayalinizdeki çatıları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
Ekonomik;
Hafiftir, iskelet maliyetini düşürür. Mahya, dere detayları, baca dibi gibi detayları çözmek ve uygulamak çok kolaydır. Size zamandan kazandırır.
Uzun ömürlü;
Doğru uygulama ile shingle kaplanmış bir çatı, bina ömrü boyunca tam işlev görür. Uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar.

Geniş uygulama alanı;
Ahşap konstrüksiyon çatılar
Çelik konstrüksiyon çatılar
Eğimli beton çatılar
Pergolalar
Kameriyeler
Kubbeler
Eğimli çatı kaplama malzemesi olan asfalt kiremit “shingle”, yaygın olarak
kullanılan ve kullanımı her geçen gün artan bir üründür.
Shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi % 20'dir.
Güçlü fibrocam taşıyıcı ve dayanıklı okside bitüm gövde ile imal edilen shingle
üretim aşamaları şöyledir:
• Üstün vasıflı bitüm ile hazırlanan karışım kalite kontrolünden geçirildikten sonra
üretim hatlarına yönlendirilir.
• Üretim hatlarında fibrocam taşıyıcı ile birleştirilen shingle gerekli kalınlık elde edildikten sonra üst yüzeyine renkli granül uygulanır. Aynı zamanda alt yüzeyine de ince kum kaplanır. Uygulama sonrası rüzgar ve sızdırmazlık performansını arttırmak amacıyla, “kendinden yapışkanlı modellerde”, levha yüzeylerine yapışkan bitüm tatbik edilir.
• Shingle istenen formda kesilerek tüketicilere gönderilmek üzere paketleme ünitesine girer.
Kalite kontrolü yapılan ve sevk onayı alan ürünler sevkiyat deposuna teslim edilir.
 

Anasayfa

 

Hizmetler

 

Referanslar

 

Foto Galeri

 

İletişim

 
 © Her hakkı saklıdır - 2013

logo tasarımı ve web tasarımı: logo sepeti